Choreograf nikdy nie je spokojný

Poznáte ich veľmi dobre. Nerozlučná dvojka Beba Belovičová a Ľuboš Topor. Choreografi, ktorí dokážu aj z dreva vykresať tanečníkov. Optimisti, ktorí už niekoľko rokov veria v tanečný zázrak v podaní GCM. Umelci, ktorí tancom vyrozprávajú každý príbeh písaný rukou sr. Márie Marthe.

Sme krátko po premiére. Aké sú vaše pocity?

Ľubo: Úžasné.

Beba: Perfektné ako vždy.

 

Ste spokojní s vašimi tanečníkmi a s choreografiami, ktoré ste spravili?

Ľubo: S tanečníkmi áno. Čo sa týka choreografií, choreograf nikdy nemôže byť spokojný, chce stále niečo meniť. Ale celkovo sme spokojní.

Videli ste túto hru v celku po prvýkrát až na premiére alebo už na nácvikoch?

Ľubo: Priznám sa, že včera na nácviku v divadle som to videl prvýkrát celé. Nepáčilo sa mi to. Ale dnes to bolo o 120 percent lepšie. Musím len a len chváliť, a to hercov, spevákov, tanečníkov, kulisárov, technikov. Každý jeden, ktorý mal svoj podiel na hre, bol úžasný a odviedol si svoju prácu na 120 percent.

Pociťovali ste stres, keď vyšli na javisko vaši tanečníci?beba lubo 3

Beba: Samozrejme, aj sme si nohami dupkali pod sedačkami. Cítim krk, ešte stále ho mám stuhnutý. Napätie, ktoré sme prežívali s našimi tanečníkmi, musí postupne opadnúť. Decká boli však super.

Ľubo: Držali sme im celý čas palce. Dopadlo to, ako som už povedal, veľmi dobre.

Otázka z iného súdka… Chodíte na diskotéky? Ak áno, hodnotíte tam ľudí, ako tancujú?

Ľubo: Nehodnotíme. Už dosť dlho sme na žiadnej diskotéke neboli. Skôr chodíme na plesy a  zábavy. Keď tancujem, samozrejme, vnímam aj okolie. Keď je niekto lepší ako ja, tak ho napodobňujem, teda aspoň sa snažím.

Mnohí diváci chválili tanečné prevedenie. Vďaka lietajúcemu ringišpíru v tanci Kalinka (kolotoču, kde Jožko Solčanský točil súčasne na svojich pleciach Tomáša Šveca a Katku Kucharovú)boli diváci v nemom úžase. Chcem sa vám v mene všetkých poďakovať za krásne choreografie a za vašu spoluprácu so sr. Máriou Marthe. Sme vám za to nesmierne vďační!

Beba: Ďakujeme aj my.

 

pripravila:  Bea Balážová