Lietajúci ringišpír  

Veľkou hviezdou tohtoročnej hry bol nezabudnuteľný tanečník, námorník a kadet Jozef Ľudovít Solčanský alias Viktor Metvejev alias lietajúci ringišpír. Je to kus chlapa, fiťúz, matematik a dobrák v jednej osobe.

 

Ako sa cítiš v úlohe ringišpíru?

No ako odpovedať… ako vrtuľník, kolotočiar, centrifúga.

Vaše rotačné trio to na predstaveniach poriadne roztočilo. Prezraď nám o tom viac.

Naše trio pozostáva z Tomáša, Katky a mňa.
Každý vraví, že najviac som sa narobil ja. Nepravda. 
Katka musela mať nohy v kŕčovitej polohe a neustále sa usmievať ako slniečko na hnoji
(Ja som sa mal tiež usmievať, ale môj úsmev nie je taký ako Katkin.) + nesmela sa jej zakrútiť hlava, aby nespadla na záver tanca.
Tomáša obdivujem za to, že udržal Katku, pretože ťažisko bolo na mojich pleciach približne tam, kde mal Tomáš brucho. Jeho brušné svalstvo sa mohlo aj roztrhnúť (odstredivá sila a váha). Je to borec.
Ja som sa len krútil a občas škeril na divákov.

 

Na čo myslíš, keď sa krútiš?

Popravde, snažím sa počúvať hudbu a podľa nej sa krútiť. V starom divadle som veľmi myslel na to, čo by som spravil, keby sa skotúľame do prvého radu. Našťastie, k takému scenáru sme sa nedostali.

Na čo sa pri točení musíš sústrediť?

Asi na udržanie ťažiska na pleciach, veď vážime dokopy celkom dosť a stačí málo na vychýlenie. Následné udržanie rovnováhy je potom na milosti Božej a môjho chrbta.

Je niekto, koho by si rád zakrútil?

Na túto otázku som už musel odpovedať. Hocikoho, teda pokým mi to sila a spolupráca točeného dovolí.P. p. Janka Mitošinková by sa rada potočila, škoda že na ňu sestričky nemali kroj. :))

 

autor: sr. Mária Marthe