Tajomstvo Nataši Zdanovej je odhalené!

Aká je pravda o skutočnej Nataši, ktorú sme všetci sledovali počas predstavení a držali jej palce? Aj vy ste si mysleli, že ten príjemný hlas patrí Zuzke Orolínovej z 3.B? Omyl! Takáto šokujúca informácia zrazí na kolená aj najsilnejších a najtvrdších chlapov z vojenskej akadémie. Nataša Zdanová nie je Nataša Zdanová! Kto to ale potom je? Koho  hlas diváci naozaj počuli? Naša špeciálna jednotka tajnej polície GCM v spolupráci  s KGB  odhalila skutočnosť, že hlas, ktorý zaznieva z divadelných reproduktorov  na všetkých predstaveniach,  patrí nedocenenej profesionálnej speváčke Janke Mitošinkovej zo Slovenskej republiky, z nitrianskeho kraja, z Farskej 19 v Nitre.  Preto si naša už spomínaná špeciálna jednotka dňa  15.5. 2014 od 12.35 do 13.04 SEČ preverila najskôr  utajené informácie o podozrivej Zuzane O., známej v sovietskom podsvetí pod menom Nataša Zdanová. Následne boli položené tie isté otázky druhej podozrivej Jane M. so zámerom porovnať  pravdivosť výpovedí oboch podozrivých.

 

Aké boli vaše pocity po hre?    

Z.O. : Fú, pocity po hre? Hm, také zvláštne. Bolo mi ľúto,  že  už nikdy viac  niečo  podobné nezažijem a zároveň som prežívala radosť zo všetkého, čo sme zažili.  

J.M. : Veľmi dobré, také neopísateľné. Dá sa  povedať, že tento pocit z hry vo mne  stále vibruje. Je to pocit, aký zažijete, keď ste zaľúbený. Také malé vibrovanie  niekde vnútri. Je to veľmi príjemný pocit, momentálne som zaľúbená do tejto hry.

Nevadilo  vám, že ste boli tyranizovaná?

Z.O.: Nie, nevadilo mi to.

J.M. : Ja nikdy nie som tyranizovaná! Ja sa ani nedám tyranizovať! Skôr ja tyranizujem iných!

Nemali ste modriny?

Z.O. : Áno.

J.M.: Nie. A mala som mať?

Zamýšľali ste sa počas hry, že sa niekomu pomstíte?

Z.O. Nie, nemala som chuť na pomstu.

J.M.: Nejde o pravú pomstu, skôr ide o taký malý fór na úkor niekoho iného.  A vyšlo to!

A komu?

J.M.: Júj, to nemôžem povedať , lebo to bude iný článok!

Ako sa vám spievalo?   

Z.O. : Zo začiatku veľmi ťažko. Ale potom to už bolo lepšie, súkromné hodiny so sr.  Yvonne  robia zázraky. 

J.M.: Úžasne. Len škoda, že si všetci mysleli, že to spieva Zuzka Orolínová a nie ja.

Boli ste spokojná so svojím oblečením? 

Z.O.:  Áno, mala som krásne šaty, hoci ich niektorí nazvali „punčák“ (punčový zákusok).

J.M.: Bez komentára. To oblečenie bolo úžasné, na tú dobu úžasné! Kedysi sa nosil krimplen a diolén. Bol to trochu iný materiál, ale vtedy fičal. Môžem prezradiť, že aj ja som mala takéto ružové šaty.

Kedy ste si mysleli, že sa nezdržíte smiechu na javisku počas predstavenia?

Z.O. : Myslím, že taká situácia nebola, my sme mali vážne scény. Ale pamätám si,  ako sa jednej kresťanke parilo z hlavy. Stála predo mnou otočená chrbtom a zrazu som videla, že jej z hlavy stúpa dym. Veľmi ma to rozosmialo. Potom mi došlo, že iba sfúkla sviečku.

J.M.: Tak to bolo posledné predstavenie, keď padala jedna hláška za druhou. Vtedy som myslela, že vybuchnem. Ale keď Juro Kováč „zavalil“ o zväze záhradkárov, tak to už bol vrchol všetkého. Myslím si, že sa to ale v pravú chvíľu zastavilo.

Prečo sa začali šíriť klebety, že sr. Mária Marthe odišla na derniére z hľadiska a išla sa radšej modliť ruženec?

Z.O.:  V zákulisí  sme boli prekvapení, keď sme počuli, čo sa stalo, jednoducho sme boli v šoku. A niekto povedal, že  to spustila p. p. Jana Mitošinková , aby sme nezačali na javisku priveľa vymýšľať a aby sme to nejako neprestrelili.

J.M.: Neviem. Hoci mi to bolo čudné, ale pravdupovediac v danej chvíli by som sa tomu ani nečudovala, lebo už to naberalo grády. Nebolo  mi všetko jedno. Je pravda, že ja som to šírila ďalej.

Počas predstavenia ste mali viaceré účesy. Ako je to možné?

Z.O. : No možno je  to tak, že baby zo začiatku nevedeli, aký účes mi majú spraviť. Chopili sa ma dve šikovné kaderníčky, ktorým sa chcem touto cestou poďakovať, dali si s mojimi vlasmi veľkú námahu. Vždy to ale vyšlo akosi inak. Keď sme išli do veľkého divadla, sr. Mária Marthe bola s mojím účesom nespokojná. Vraj  som vyzerala ako kučeravá ovca. Baby ma museli rozčesávať, preto som mala iný účes na generálke, iný na premiére a iný na derniére.

A ktorý variant bol najlepší a najpríjemnejší?

Z.O.: Asi ten posledný… a ten prvý. J.M.: Tie účesy boli spôsobené mojou kvalitou vlasov.  A akú som mala momentálne kvalitu, taký musel byť účes.   

Aké boli vaše pocity, keď vás vybrali do hry?

Z.O.:  Nemyslela som si, že to bude taká veľká úloha. Sr. Mária Marthe mi povedala, že nebudem mať veľa textu. Celkom som sa tomu potešila. Akosi neskoro mi došlo, čo všetko to obnáša. Potom som sa začala trochu báť.

J.M.:  Júj, tajne som dúfala, že sa možno dostanem na javisko, že aj mne sa dostane tej pocty, budem si môcť zaspievať a konečne Mária Marthe objaví môj talent. A ďakujem jej nielen za to, že som mohla byť  pevnou rukou nad účinkujúcimi, ale aj za to, že  ma konečne obsadila do  hlavno-vedľajšej úlohy Nataši Zdanovej.

Aká bola atmosféra v zákulisí?

Z.O.: Úplne super. Navzájom sme sa povzbudzovali, tešili sme sa.

J.M.: Vynikajúca! Doprajem ju každému jednému. Je to niečo úžasné.

Aké klady a zápory mala vaša úloha?

Z.O.:  Medzi klady patrilo, že sa o mňa všetci starali, boli ku mne milí a dobrí. Hlavne sestričky boli ku mne veľmi zlaté. Možno preto, lebo chceli, aby som spievala. A zápory? Pre mňa bolo veľmi ťažké, že som musela byť stále na očiach. Ja nie som ten typ, ktorý by bol rád stredobodom pozornosti.

J.M.: Klady, klady, čo ja viem,  moja úloha bola celá kladná. Nemala žiaden zápor. Fakt bola celá kladná.

Ani upratovanie nebolo záporom?

J.M.: Upratovanie? To nie. Mne upratovanie nevadí. Ale keby som musela žehliť, tak to by bol zápor na celú stranu, možno aj celý časopis.

Ako ste si dokázali zosúladiť hru, školu a voľný čas, ak nejaký zostal?

Z.O.: Jednoducho. Ako prišlo, tak bolo, tik-tak! * (smiech) Ale nie. Nebolo to náročné. My sme mávali nácviky väčšinou po večeroch a nemali sme ich tak veľa. 

J.M.:  No  pozrite sa. Jednak je to vekom, jednak skúsenosťami. Ale  je pravda, že ten voľný čas som vyplnila spaním.

Neľutujete, že ste boli na hre?

Z.O.: Nie, neľutujem.

J.M.: Nie. Nikdy v živote som to neoľutovala, neľutujem a ani ľutovať nebudem, keď ešte niekedy pôjdem. Je to úžasný čas, každému ho doprajem.

 

Na záver ešte jeden dôležitý odkaz: Agenti P.K. a E.K. odkazujú podozrivým respondentkám Zuzane O. a Jane M., že všetky ich odpovede budú zaznamenané do ich osobných spisov. *pozn. redakcie: slovo tak a všetky jeho variácie je najčastejšie vyskytujúce sa slovo v slovníku Zuzany O.

 

autor: Paulína Klučiarová, Erika Králiková